Одноразове - ось де починаються всі проблеми!

Фахівці з Університету Плімута (Великобританія) оцінили стан біорозкладного пластика після трьох років дії природних умов: води і ґрунту.

Виявилося, що навіть через цей час біорозкладні пакети здатні витримати вагу покупок. Спостереження за пакетами здійснювалося через регулярні проміжки часу. Вчені оцінювали ознаки зносу, а також перевіряли пакети на міцність.

Після дев'яти місяців на відкритому повітрі всі зразки повністю розпалися на фрагменти. Однак пакети, які пролежали в морській воді та ґрунті, навіть через три роки залишалися цілими. Так звані компостуючі пакети показали найкращий результат: в експериментальній установці в морському середовищі пакет повністю розклався за три місяці, проте навіть після 27 місяців такий пакет зберігався в ґрунті.

Після експерименту стало зрозуміло: тільки сертифіковані компостовані пакети можна використовувати для збору харчових відходів і переробки на спеціальних компостних заводах. Навіть якщо такі пакети випадково потраплять в навколишнє середовище, шкода від них буде меншою, ніж від звичайних або оксобіорозчинних.

Дослідження в черговий раз нагадало нам, що чарівних матеріалів не існує, що на перший погляд нешкідливі біопластики слід утилізувати на спеціальних підприємствах, щоб уникнути забруднення навколишнього середовища.

___________________________

Обирайте нержавіючу сталь та інші екологічні матеріали, які не забруднюють природу і служитимуть вам роками! #Cheeki

Джерело: maximum.fm