Харрісон Форд: Не забувайте про природу

У 2018 році актор і активіст Харрісон Форд виступив на Світовому саміті з кліматичних дій в Сан-Франциско з промовою про те, як в гонитві за екотехнологіями не забути про щось більш важливе та як важливо зберегти природу.

Фрагмент виступу:

"В той час, як ви намагаєтеся впоратися з проблемою зміни клімату, благаю, не забувайте про природу. Знищення природи призводить до більших глобальних викидів, ніж всі легкові і вантажні автомобілі в світі. Ми можемо поставити сонячні батареї на кожен будинок, можемо перетворити кожну машину в електромобіль, але поки горить Суматра, ми продовжимо терпіти невдачі. Поки великі ліси Амазонки вирубують і спалюють, поки заболочені землі і болотний торф знищуються, ми не досягнемо наших кліматичних цілей - ми продовжимо провалити всі починання. Якщо ми не зупинимо руйнування природи, решта не матиме значення. Чому?

Тому що захист і відновлення лісів, болотних угідь становить не менше 30% від того, що нам необхідно зробити, щоб уникнути катастрофічного потепління. На даний момент це єдино можливе рішення для поглинання вуглецю в глобальному масштабі. Простіше кажучи, якщо ми не захищаємо природу, ми не можемо захистити себе. Це те, що нам потрібно зробити!

Заради Бога, зупиніть наклеп на науку. Перестаньте давати владу людям, які не вірять в науку або, ще гірше, прикидаються, що не вірять в науку заради своїх власних інтересів. Ми всі, багаті чи бідні, могутні або безсилі, всі ми будемо страждати від наслідків зміни клімату та руйнування екосистем. Ми стикаємося з тим, що швидко стає найбільшою моральною кризою нашого часу, коли ті, хто несуть найменшу відповідальність, заплатять найвищу ціну. Тому ніколи не забувайте, за кого ви боретеся.

За рибака у в Колумбії чи в Сомалі, який задається питанням, де йому взяти наступний улов, і який дивується, чому уряд не може захистити його від промислового рибальства. За матір на Філіппінах, яка турбується, що наступний великий шторм вирве дитину з її рук. За людей у Каліфорнії, які рятуються від безпрецедентних пожеж. За людей на Східному узбережжі, які стикаються з найстрашнішими штормами в історії людства.

Якщо ми хочемо вижити на цій планеті, в єдиному будинку, заради нашого клімату, нашої безпеки, заради нашого майбутнього - нам потрібна природа. Зараз більше, ніж будь-коли".